www.EKOPASJA.pl

O PASJOTECE

Portal ma charakter informacyjny i niezależny. Materiały, które na nim znajdziesz, opierają się na zasadach lekkiej stopy. Promujemy ideę zrównoważonego rozwoju, odwołującą się nie tylko do ekologii, ale też świadomej konsumpcji i działań społecznych. Staramy się prezentować innowacyjne rozwiązania technologiczne, które pozwalają ograniczać degradację środowiska naturalnego. Poszukujemy nowych trendów w designie i sztuce, które promują odpowiedzialny styl życia. Zależy nam na propagowaniu zachowań aktywizujących ludzi i pomagających w rozwoju wspólnot lokalnych. Zbieramy też pomysły na oryginalne sposoby spędzania czasu wolnego.

Jedz z klimatem!

„Jedz z klimatem” to hasło tegorocznych obchodów Dnia Praw Zwierząt Klubu Gaja przypadającego 22 maja. Kampanię popiera aktorka Magdalena Różczka.

 Dzień Praw Zwierzat 2010 Klub Gaja plakat

Sytuacja zwierząt we współczesnym świecie jest zatrważająca. Miliony z nich hodowanych w samej tylko Europie nie mają zachowanego nawet minimum dobrostanu. Rośnie społeczne zainteresowanie indywidualnymi przypadkami złego traktowania zwierząt towarzyszących, ale brakuje wiedzy o losie zwierząt hodowlanych i olbrzymim wpływie przemysłowych hodowli na zmiany klimatyczne. – wyjaśnia Jacek Bożek prezes Klubu Gaja.

 

W Polsce ta tematyka jest mało znana, tymczasem, jak wyjaśniają eksperci, nadmierna produkcja żywego inwentarza będzie tylko zaostrzać szkody dla ogólnej produkcji żywności i dla środowiska związane z globalnym ociepleniem, takie jak coraz częstsze susze, powodzie, huragany i klęski nieurodzaju. Zagadnienia związane z prawami i dobrostanem dotyczą przecież nie tylko zwierząt towarzyszących człowiekowi czy gospodarskich, ale także zwierząt hodowanych na masową skalę. Takie hodowle wywierają olbrzymi negatywny wpływ na klimat. Można to jednak zmieniać promując ekologiczne efekty rolnictwa, produkty zwierzęce z wolnego chowu i gospodarstw ekologicznych.

 Kliknij, aby rozwinąć i dowiedzieć się więcej.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

* szota.biz
© PasjoTeka / EkoPasja 2009 / 2012