www.EKOPASJA.pl

O PASJOTECE

Portal ma charakter informacyjny i niezależny. Materiały, które na nim znajdziesz, opierają się na zasadach lekkiej stopy. Promujemy ideę zrównoważonego rozwoju, odwołującą się nie tylko do ekologii, ale też świadomej konsumpcji i działań społecznych. Staramy się prezentować innowacyjne rozwiązania technologiczne, które pozwalają ograniczać degradację środowiska naturalnego. Poszukujemy nowych trendów w designie i sztuce, które promują odpowiedzialny styl życia. Zależy nam na propagowaniu zachowań aktywizujących ludzi i pomagających w rozwoju wspólnot lokalnych. Zbieramy też pomysły na oryginalne sposoby spędzania czasu wolnego.

Zakupy – dlaczego tak?

Sklep i nasze potrzeby
Kupując w sklepie czy necie zaspokajamy potrzeby, które można podzielić na cztery grupy:

  • użytkowe polegające na nabywaniu rzeczy i usług, które są nam przydatne w naszym życiu. Choć zdarza się przecież i tak, że kupujemy coś, co się później okazuje zupełnie niepotrzebne.
  • komunikacyjne polegające na nadawaniu rzeczom oraz naszym zachowaniom w sklepie znaczeń. Choć znaczenia lubią się zmieniać i to, co było dla nas bardzo ważne za dzień, dwa może okazać się śmieszne.
  • towarzyskie polegające na spotykaniu się ze znajomymi, wspólnym spędzaniu czasu, rozmawianiu, plotkowaniu. Choć część sklepów, przez swoją wielkość i oddalenie od miejsca zamieszkania w niewielkim stopniu nadaje się do tego. A internet to już w ogóle.
  • rekreacyjne Sama czynność kupowania może być przyjemna, a nawet dostarczać radości. Choć bywa i tak, że zakupy nas męczą i narzekamy, że pożerają czas.

* szota.biz
© PasjoTeka / EkoPasja 2009 / 2012