www.EKOPASJA.pl

O PASJOTECE

Portal ma charakter informacyjny i niezależny. Materiały, które na nim znajdziesz, opierają się na zasadach lekkiej stopy. Promujemy ideę zrównoważonego rozwoju, odwołującą się nie tylko do ekologii, ale też świadomej konsumpcji i działań społecznych. Staramy się prezentować innowacyjne rozwiązania technologiczne, które pozwalają ograniczać degradację środowiska naturalnego. Poszukujemy nowych trendów w designie i sztuce, które promują odpowiedzialny styl życia. Zależy nam na propagowaniu zachowań aktywizujących ludzi i pomagających w rozwoju wspólnot lokalnych. Zbieramy też pomysły na oryginalne sposoby spędzania czasu wolnego.

Konkursowa teka

bann copy

Wrzuć do naszej teki swoje prace na podane niżej tematy i sprawdź, czy uda się je przetworzyć na nagrody…
W tworzeniu pracy pomocny może być nasz „poradnik tworzenia filmów” na potrzeby naszego serwisu.

AKTYWISTA

Ciężko Ci usiedzieć w miejscu, lubisz się zaangażować w sprawę, a do tego wiesz, co dzieje się to tu, to tam? Opisz, lub w ciekawy sposób udokumentuj akcje, wydarzenia, działalność jakiejś instytucji… Zaktywizuj nas do tego, żebyśmy to właśnie Tobie przyznali nagrodę!

PASJONAT

Masz najlepsze hobby na świecie? Do tego potrafisz udowodnić, że spełnia ono minimum jedną z zasad lekkiej stopy? Zaraź pasją innych! Jeżeli zrobisz to w interesujący sposób, na pewno zachorujemy na to, żeby przyznać Ci nagrodę.

PIEWCA

Jeżeli w Twojej okolicy dzieje się coś, co zasługuje na uwagę, lub jeździsz po świecie i uważasz, że pewne rozwiązania powinny być przeniesione na polski grunt, to podziel się tą informacją z innymi. A może sam zrobiłeś coś i z zachwytu wyjść nie możesz… Mamy nadzieję, że i nas sprawa ta pochłonie!

KRYTYKANT

„Bez sensu” – Jeżeli to jest jedno z Twoich ulubionych stwierdzeń, to znaczy, że ten konkurs najbardziej Ci podpasuje. Wrzuć do teki tekst, lub dokumentacje tego, co Cię wyprowadza z równowagi, albo wydaje Ci się głupie. Pamiętaj jednak o tym, żeby to, co podeślesz było przeciwstawne do zasad lekkiej stopy. Liczymy na oryginalne podejście do tematu. Inne prace będziemy krytykować. ;]

ŁOWCA

Nie jesteś zbyt wylewny, ale drzemie w Tobie zmysł rywalizacji? Lubisz zamulać przed kompem i wpadasz na ciekawe linki? Wykorzystaj to i podziel się swoimi wykopami z innymi. Podsyłaj to, co wyłowiłeś w sieci, dodaj do tego krótki komentarz, a my nagrodzimy 5 osób, których wpisy najczęściej będą publikowane na naszym portalu. Proste? Czas – start…

Zasady dotyczące wszystkich konkursów:

 • W konkursie biorą udział tylko te prace, które w jasny sposób nawiązują do zasad lekkiej stopy.
 • Doceniamy przede wszystkim oryginalne podejście do tematu i poruszanie mało popularnych zagadnień
 • Dopuszczalne są prace zbiorowe
 • Forma publikacji jest dowolna – może to być tekst, prezentacja, reportaż filmowy, bądź fotograficzny… Najważniejsze, by był on ciekawy i związany  z tematyką portalu
 • Nagrody: Bony do sieci sklepów Empik (na kwotę od 50zł do 200zł )
 • Konkursowe prace przyjmujemy w terminie
 • do 15 lipca 2011
Prace wraz z dołączoną kartą zgłoszeniową prosimy przysyłać na adres pasjoteka@idea.org.pl – wyniki konkursu przedstawione będą na naszej stronie.

Załącznik 1 – karta zgoszeniowa


Przedstawiamy wyniki grudniowej edycji konkursu.

Jury po burzliwych dyskusjach wyłoniło 30 zwycięzców.

Pierwsze miejsce postanowiliśmy przyznać większej liczbie osób. Wyróżniliśmy sześć prac, które oceniliśmy nieco niżej. Przyznaliśmy też 18 nagród pocieszenia. Pula nagród została zatem podzielona w inny, niż przewidywaliśmy, sposób. Wyniki obrazuje poniższa tabela. Najlepsze prace będziemy sukcesywnie publikować.

Zwycięzcom gratulujemy. Nagrody wyślemy pocztą na podany w zgłoszeniu adres.

wartość przyznanego bonu (w zł ) tytuł pracy
400 Minimum
400 Darmowa komunikacja miejska
400 Jestem kobietą
400 Matrix
400 Dalekosiężne Obserwacje
400 Ekopasja to styl życia
200 Wszystko bez sensu
200 Krytyka krytyka
200 Decoupage – moja pasja
200 Nasze grzeszki, czyli co robimy źle
200 Pasjonatka (Moje pasje i spojrzenie na świat)
200 Pokolenia
100 Pasjonująca inwestycja
100 Problemy z utylizacją śmieci
100 Stowarzyszenie ekologiczno-kulturowe „Cis”
100 Pasjonat (Taniec)
100 Zamknięta lodówka
100 Poszukując piękna
100 Świąteczne Anioły
100 Nie róbmy polityki
100 Miś jest dobry na wszystko
100 Jak oszczędzać energię czyli: Kilka rad dla młodych ekologów!
100 Haki-straszaki w ofertach pracy, czyli jak nie dać się zwariować
100 Ekokrzyżówka
100 Turysta krytykant
100 Choinkowe ozdoby
100 Ankieta
100 Eko-podróżowanie przez dorastanie- dekalog ekologa
100 Nasze hobby
100 Rewitalizacja obszarów opuszczonych, zaniedbanych. Przykład
 

A tak prezentują się wyniki styczniowej edycji konkursu (nagrody, bony na zakupy do sieci sklepów Empik wysłaliśmy pocztą [list polecony] – prosimy o potwierdzenie ich otrzymania wg. wskazówek zawartych w liście).

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy za nadesłane prace.

 

300 Drogi Rowerowe- przyszłość Polski
300 Na szachownicy
300 Muzyczna sztukateria
200 Oszczędzanie dla każdego
200 Społeczeństwo konsumuje, czy to konsumpcja pożera nas? Czyli, gdzie w tym szalonym świecie miejsce dla filozofii.
200 Torby ekologiczne – dobro czy zło?
200 Szok, zniesmaczenie,golizna – najważniejsze, że skuteczne
200 Reklama społeczna
100 Nasze Marzenia
100 Top ten, czyli zbiór nietypowych pasji człowieka
100 Przetwarzanie rzeczywistości
100 Ekologia się opłaca! 

 • Tak, jestem pasjonatką różności typu: rzeczy robionych ręcznie, ziołolecznictwa, zdrowej i pysznej kuchni, agroturystyki (od niedawna prowadzimy z mężem gospodarstwo agroturystyczne),chciałabym założyć kiedyś taki klubik dla dzieci z różnymi ciekawymi zajęciami… mam trochę planów i zakręconych marzeń, jednak ciągle mało czasu i pieniędzy by je spełniać, ale może kiedyś uda się…;) Obecnie jestem na urlopie wychowawczym – spełniam się w roli matki dwóch synków (bliźniaków), więc potrzebujemy w różny sposób uatrakcyjniać nasz czas spędzony razem. Pozdrawiam wszystkich pasjonatów, hobbystów i ludzi poszukujących oryginalnych sposobów spędzania czasu wolnego. Iza

  Autor: izkazuk — 12/2010, 1:28

 • hejka Jestem PASJONATKA !!!!!!!uwielbiam ozdoby swiateczne recznie wykonane choinka jest ozdobiona mikolajami ze starych czerwonych seweterkow, anioly z papieru wlosy- loki nalezy zrobic z poprutego swetra wychodzi bosko ,prezenty pakuje w pudelka po butach obklejone papierem swiatecznym , gwiazdki z patyczków brzozy pomalowane sprayem , wszystko z odzysku ,serca z filcu obszywane recznie welną, przez pokoj wieszam nitke zawieszam na niej czerwone kartki swiateczne z czerwonego bloku technicznego , jest cudownie Moim marzeniem jest robic takie ozdoby , prezenciki przez caly rok , cudowne i oryginalne malutkie i duze :)

  Autor: paola-mar — 12/2010, 7:24

 • Witam!Ja również jestem pasjonatką!Moje hobby to decoupage (technika ozdabiania różnego rodzaju powierzchni naklejaną serwetką bądź papierem). Bardzo fajna zabawa z wykorzystaniem starych przedmiotów drewnianych, szklanych, metalowych, porcelanowych, jak również serwetek do obiadu:) Można w łatwy, przyjemny i tani sposób zrobić prezent osobie bliskiej, bądź zmienić chociażby design wnętrza. Wykorzystać stare pudełko po butach, żeby zrobić piękne pudełko na prezent, z drewnianej komody zrobić cudo w motywy z kwiatów, ze starej porcelanowej doniczki zrobić nową.Tych przykładów można wyliczać bez końca.Na swoim koncie mam już sporą galerię prac. Czas spędzony w ten sposób jest przyjemny i pożyteczny.A wycinanie motywów z serwetki uczy cierpliwości!!! POZDRAWIAM WSZYSTKICH SERDECZNIE!!!DUSIA

  Autor: dusia — 12/2010, 22:24

 • Ja jestem pasjonatką – fotografuję. Kiedyś myślałam, że trzeba mieć lustrzankę, aby robić ładne zdjęcia, ale… teraz, gdy ją kupiłam już wiem, że nie jest to koniecznie, acz jedynie pomaga :)
  Fotografia pozwala mi oderwać się od złych myśli, które często mi towarzyszą, poprawia mi humor, sprawia, że na twarzy pojawia się uśmiech nawet jeżeli dzień minął mi beznadziejnie. Czasem wystarczy, że sfotografuję kwiatka w domu i uśmiech mam od ucha do ucha. Biorę aparat w ręce i czuję, że mogę coś zmienić, stworzyć coś ładnego. Jak przy każdej pasji trzeba się trochę pomęczyć, czegoś się nauczyć, znaleźć sporo czasu na czytanie książek i robienie zdjęć, ale czas poświęcony na naukę wynagradza mi satysfakcja ze zdjęć i pochwały innych.

  Autor: Jess — 12/2010, 13:12

 • A kiedy wyniki ;) ?

  Autor: Anna R. — 01/2011, 17:11

 • Wyniki podamy do końca tygodnia – jesteśmy w trakcie oceniania prac.
  Przewidujemy drugą edycję konkursu, która potrwa do 20 stycznia 2011.
  Zachęcamy do nadsyłania kolejnych prac ;)

  Autor: admin — 01/2011, 14:01

 • A czy jedna osoba może wysłać np 2 prace czy wyłącznie 1

  Autor: marines27 — 01/2011, 15:09

 • Każdy może wysłać wiecej niż 1 pracę, ale uwaga oceniamy ich jakość a nie ilość ;)

  Autor: admin — 01/2011, 12:35

 • Czy w przypadku wygranej w I etapie można nadsyłać prace do drugiego etapu?

  Autor: ja — 01/2011, 16:27

 • Można, można ;)

  Autor: admin — 01/2011, 14:20

 • kiedy będzie kolejna edycja konkursu ;) ;););););)

  Autor: radexx — 01/2011, 12:08

 • Kolejna edycja konkursu właśnie ruszyła – regulamin i zasady bez zmian – termin nadsyłania zgłoszeń: 15.07.2011 – zachęcamy do nadsyłania ciekawych prac :)

  Autor: admin — 05/2011, 12:35

 • kiedy bedzie edycja na 2012 rok????

  Autor: felekpp — 07/2012, 15:55

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

* szota.biz
© PasjoTeka / EkoPasja 2009 / 2012